De gemeente Waterland telt ruim 17.000 inwoners en bestaat uit de kernen Broek in Waterland, Ilpendam, Katwoude, Marken, Monnickendam, Overleek, Purmer, Uitdam, Watergang en Zuiderwoude.
Voor het uitlaten van honden in de openbare ruimte gelden enkele regels. Deze regels zijn vastgelegd in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) en verschillen per gemeente.
De gemeente Waterland kent een rijk sportleven. In de gemeente Waterland vindt u onder andere een overdekt zwembad, een sporthal, 4 gymzalen, sportscholen, tennis- en sportparken, jachthavens en maneges. Er zijn ruim veertig sportverenigingen
De gemeente legt speelgelegenheden aan in de vorm van trapveldjes en speelterreinen om de leefomgeving van kinderen leuker te maken. U kunt bij de gemeente informatie krijgen over de plaatsing van speeltoestellen, het onderhoud en de aanpassing
In de gemeente Waterland worden in alle kernen diverse evenementen georganiseerd. Op deze evenementenkalender staan activiteiten vermeld waarvoor een evenementenvergunning is aangevraagd.
Als u een evenement wilt organiseren, heeft u in het algemeen een vergunning nodig. Een evenement is een activiteit die voor het publiek toegankelijk is.
Bewoners en organisaties kunnen voor bepaalde activiteiten en onder bepaalde voorwaarden subsidies aanvragen. De gemeente kent een aantal subsidiemogelijkheden, te weten: