Kebo (transformatie Hellingweg) in Broek in Waterland
Waar: Naast de N247 in het zuiden van Broek in Waterland.
Wat: Ontwikkeling van woningen, appartementen, buurtsuper/kruidenier/winkelunits. In het plan zijn 21 appartementen met winkelunit(s) opgenomen, waarvan 8 huurappartementen in het sociale segment
Stand van zaken:
In juni 2024 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan vastgesteld. Het bestemmingsplan heeft ter inzage gelegen. Er is beroep bij de Raad van State aangetekend. De zitting vindt plaats in 2025. Wij zijn in afwachting van de uitnodiging voor de zitting.
Planning
De planning is afhankelijk van de beroepsprocedure.
https://www.hsbinbroek.nl/(externe link)
Besluiten en participatie
- Bestemmingsplan in juni 2024 vastgesteld.
Download het bestemmingsplan(externe link)
Nieuws
Belangrijke stap in woningbouwproject KEBO in Broek in Waterland
20 mei 2025
De gemeente Waterland is blij te kunnen aankondigen dat het bestemmingsplan voor de woningbouwlocatie KEBO in Broek in Waterland onherroepelijk is. Hierdoor kan nu de aanvraag voor de omgevingsvergunning worden ingediend, wat een cruciale stap is in de voortgang van dit woningbouwproject.
Op de woningbouwlocatie aan de Eilandweg in Broek in Waterland worden 21 woningen gerealiseerd, 8 sociale huurappartementen en 13 koopwoningen in de vrije sector. Daarnaast komen er drie commerciële ruimtes van ongeveer 50 vierkante meter, die eventueel samengevoegd kunnen worden.
KEBO-locatie
In 2020 heeft HSB Ontwikkeling de locatie gekocht en in 2022 heeft gemeente Waterland met HSB een exploitatieovereenkomst voor herontwikkeling van de locatie gesloten. Momenteel wordt de locatie gebruikt voor de materieeldienst van HSB en is hier hun metselschool gevestigd om het tekort aan vakpersoneel aan te pakken.
Wethouder Wonen Ton van Nieuwkerk: “Ik ben trots dat de lang gekoesterde wens om op deze locatie woningen te ontwikkelen werkelijkheid wordt.”
Camiel Honselaar, directeur HSB Ontwikkeling: "We zijn ontzettend blij met deze mijlpaal en dat het project nu weer in beweging komt. We kijken ernaar uit om de locatie te transformeren tot een aantrekkelijk woongebied met architectuur die aansluit bij het karakter van Broek in Waterland."
Vervolgstappen
Nu het bestemmingsplan onherroepelijk is, kan de omgevingsvergunning worden aangevraagd. HSB streeft er naar de omgevingsvergunning voor de zomer aan te vragen. Als de omgevingsvergunning onherroepelijk is, kan het laatste kwartaal van 2025 worden gestart met de verkoop van de woningen. Zodra er voldoende woningen verkocht zijn, kan het slopen en bouwrijp maken van de locatie beginnen. De planning hiervoor is begin 2026. De start van de bouwwerkzaamheden wordt verwacht in het tweede of derde kwartaal van 2026.
Geïnteresseerden voor de woningen en commerciële ruimte(s), kunnen alvast contact opnemen met HSB via broekinwaterland@hsb-ontwikkeling.nl. Voor meer informatie over de woningbouwlocatie: www.hsbinbroek.nl.
Exploitatieovereenkomst ondertekend voor voormalige KEBO-locatie
20 januari 2022
De exploitatieovereenkomst voor de ontwikkeling van Eilandweg 23 – 25 in Broek in Waterland (ook wel bekend als KEBO-locatie) is op donderdag 20 januari jl. ondertekend door wethouder Theo van Eijk en Camiel Honselaar directeur HSB Ontwikkeling BV uit Volendam.
Gemeente Waterland heeft in 2018 in het bestemmingsplan opgenomen dat op het bedrijventerrein Hellingweg, binnen voorwaarden, woningbouw is toegestaan.
Het uitgangspunt van de ontwikkeling in het exploitatiegebied is om 21 eenheden te realiseren waaronder 8 appartementen in de sociale categorie en 13 koopwoningen. In het plan wordt ook ruimte vrijgemaakt voor een supermarkt (150m2).
Wethouder Theo van Eijk: “Wij zijn enorm blij dat HSB op deze locatie 21 appartementen gaat realiseren. Hiermee geven wij invulling aan de grote behoefte aan nieuwbouwwoningen, ook in Broek in Waterland”.
Voormalige en huidige bestemming locatie
HSB heeft de locatie eind 2020 verworven en in eigendom gekregen. In het verre verleden was er een bedrijf gevestigd dat tourbussen exploiteerde. Later werd de KEBO meubelwinkel hier gevestigd. Het pand wordt momenteel gebruikt door de materieeldienst van HSB. Tevens heeft HSB haar eigen metselschool hier gevestigd, dit om het nijpende tekort aan vak personeel terug te dringen.

