Vrijwilligers onderhouden begraafplaatsen in Waterland
Al twaalf jaar inzet in Ilpendam
Een mooi voorbeeld hiervan is de begraafplaats in Ilpendam. Deze begraafplaats wordt al twaalf jaar onderhouden door een groep vrijwilligers. Iedere woensdagochtend komen zij samen om, na een kop koffie, de handen uit de mouwen te steken.
Het begon twaalf jaar geleden met Henk de Boer die twee zussen aan het werk zag op de begraafplaats. Zij pakten kleine onderhoudsklusjes op, omdat de begraafplaats er volgens hen niet altijd even verzorgd uitzag. Henk is de zussen gaan helpen en in de jaren daarna groeide de groep uit tot zeven vrijwilligers die zich met veel plezier en toewijding inzetten voor deze bijzondere plek. “Dat je dit samen doet voor deze mooie plek, is echt waardevol”, aldus één van de vrijwilligers.
De vrijwilligers halen veel voldoening uit het gezamenlijke werk en het zichtbare resultaat. Ook vanuit het dorp krijgen zij veel waardering. Regelmatig ontvangen zij complimenten van bezoekers en inwoners. Soms zelfs handgeschreven brieven waarin mensen aangeven dat de begraafplaats rust uitstraalt en er mooi verzorgd uitziet.
Samenwerking met de gemeente
Ook de samenwerking met gemeente Waterland is door de jaren heen steeds sterker geworden. Er is regelmatig overleg en de gemeente ondersteunt waar nodig. Dankzij deze samenwerking kan het onderhoud goed en prettig worden uitgevoerd.
De inzet van vrijwilligers is van grote waarde voor de gemeente en voor de verschillende kernen. Dankzij hun betrokkenheid blijven de begraafplaatsen fijne en waardige plekken voor inwoners en bezoekers.
