Gratis cursus Politiek Actief
Wilt u graag meer weten over de gemeente of zelf politiek actief worden? Volg dan de gratis cursus Politiek Actief in het gemeentehuis. Tijdens de bijeenkomsten krijgt u opdrachten, presentaties en gaat u in gesprek met raadsleden en de burgemeester. De planning van de bijeenkomsten ziet er als volgt uit:
Woensdag 21 mei van 19.30 tot 22.00 uur: Introductie en algemene staatsinrichting
Welkom door de griffier en uitleg cursusprogramma. Daarna uitleg over het staatsbestel.
Woensdag 4 juni van 19.30 tot 22.00 uur: De gemeente
Uitleg door de gemeentesecretaris en een financieel adviseur van de gemeente over de taken en werkgebieden van de gemeente en over de begrotingscyclus. Uitleg van de griffie over de besluitvormingsprocedure en vooruitblik op de verschillende vergaderingen.
Donderdag 12 of 19 juni vanaf 19.30 uur: Bijwonen van een vergadering
Onderdeel van de cursus is het bijwonen van een voorbereidende vergadering of van een raadsvergadering. Wat valt u op? Hoe vindt u dat er vergaderd wordt en hoe vindt u de dynamiek tijdens de vergadering? Tijdens de laatste cursusavond blikken we hierop terug.
Woensdag 25 juni van 19.30 tot 22.00 uur: De gemeenteraad
De burgemeester en enkele raadsleden spreken met u over wat u heeft gezien in de voorbereidende vergadering en over wat een gemeenteraadslid doet. Ook wordt er gesproken over hoe u politiek actief kunt worden. U ontvangt na de cursus een oorkonde voor uw deelname.
Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden tot 16 mei 2025 via de griffie griffie@waterland.nl of bellen met 06 42 32 58 32. Ook voor meer informatie over deze cursus kunt u bij de griffie terecht. Om de cursus interactief te houden hanteren wij een maximum aantal deelnemers.